Programul SUN. După muncă şi efort, să ne destindem, zâmbind cu foc!

Ca românii au spirit de glumă chiar şi atunci când trebuie să facă o treabă serioasă, demult nu mai este un secret pentru noi, poate pentru alţii. Ne-am născut, probabil, cu umorul „în sânge” şi facem glume sau râdem chiar şi când este vorba despre noi. O situaţie concretă care mi-a generat o astfel de analiză ad-hoc este şi Programul SUN – Start Up Nation, lansat anul acesta de Ministerul pentru Mediul de Afaceri, Comerț și Antreprenoriat.

Mai exact, prezentarea realizată de unul dintre consultanţii specialişti în antreprenoriat (Vlad Fiscutean) care a făcut o analiză „ALTFEL” a acestui program pentru antreprenori

Am analizat toate cele 19,296 de nume ale firmelor care au aplicat pentru Start-up Nation. Din denumiri putem trage concluzia ca foarte multe SRL-uri sunt din domeniul spalatoriilor auto, copy&print shop-uri si extraordinar de multe din domeniul ingrijirii dentare. As trage concluzia ca firmele care si-au depus dosarul in ultimele zile au fost mult mai gandite, contrar supozitiei publice ca cei delasatori au transmis dosarul in ultimele zile. Am gasit totusi si cateva aspecte interesante pe care le-am inclus in categorii sugestive” subliniază expertul, urându-ne … distracţie plăcută!

Pentru că materialul este destul de mare ne-am gândit să îl expunem în serial. Astăzi, prima parte:

Nume de Firmă din categoria … „Proverbe şi Replici”

 • Ia-ti mireasa ziua buna SRL SUN baner vertical
 • Hello Darling SRL
 • De ale casei SRL
 • Uiteasa SRL (Uite asa)
 • Hai hui Food SRL
 • Curat Murdar Home & Office SRL
 • Lady in Bucatarie SRL
 • Hai La Muncă SRL
 • Şezi Blând SRL
 • Trei zmei SRL
 • Fain Rodicuta SRL
 • Facem Dregem SRL
 • Pistol cu Apă SRL
 • EştiBlană SRL
 • Trei Lulele Trei Surcele SRL
 • Fără Frică SRL
 • Hai cu Tata SRL
 • Casa Masa Om Pom SRL
 • DaDeCe SRL
 • Atât s-a putut – AA SRL
0

Leave a comment

Your email address will not be published.

*