Tulcea: ‘Lake House’, vila lui Mihail Moruzov, ar putea fi modernizată cu fonduri europene

cabana lui Mihail Moruzov

vila LakeHouseTulceaConsiliul Județean (CJ) Tulcea va decide în perioada următoare dacă va moderniza sau va continua să închirieze vila ‘Lake House’, cunoscută ca fiind cabana lui Mihail Moruzov, întemeietorul Serviciului de Informații al Deltei.

‘Contractul de închiriere a vilei lui Moruzov a ajuns la maturitate. Avem acum două variante pe care le analizăm. Prima dintre ele constă în continuarea demersurilor pentru închirierea locației, iar a doua ar însemna stoparea procedurii de închiriere pentru câțiva ani, dacă găsim posibilitatea de a moderniza imobilul prin fonduri europene’, dupa cum a declarat, pentru AGERPRES, președintele CJ, Horia Teodorescu.

0

Leave a comment

Your email address will not be published.

*