O nouă pagină a ediției XIX a Festivalului „Leonard”se „scrie” în acest weekend

În weekendul 11-12 noiembrie, în cadrul celei de a XIX-a ediții a Festivalului Internațional „Leonard”, Teatrul Național de Operă și Operetă „Nae Leonard” aduce publicului două reprezentații de marcă.23 11 11 Stradivarius Baroque Tour Op.2

Sâmbătă, 11 noiembrie, ora 19:00, violonistul Răzvan Stoica alături de pianista Andreea Stoica și de Kamerata Stradivarius Orkest vor susține un recital extraordinar – Stradivarius Baroque Tour op. 2. 23 11 23 Nabucco-min

Duminică, 12 noiembrie, ora 18:30, soliștii, orchestra, corul și baletul Teatrului alături de invitați de marcă vor aduce pe scenă povestea de neuitat despre dragoste, război, credință și triumf a operei Nabucco de Giuseppe Verdi.

La pupitrul dirijoral, va fi maestrul Traian Ichim (Brașov), iar publicul va putea urmări în distribuție, alături de tânăra echipă a Teatrului, interpreți de marcă.

0

Din aceeasi categorie

Leave a comment

Your email address will not be published.

*