GALAȚI 2023: Danube Rock Sounds

Iubitorii rock-ului sunt așteptați la Galați, la Danube Rock Sounds 2023, eveniment care va avea loc în perioada 15-17 septembrie. Trupe îndrăgite precum Cargo, VAMA, Subcarpați, Dog Eat Dog, COMA, Byron, The Mono Jacks, E-an-na, Luna Amară, Basska, Stema și Melting Dice vor urca pe scena de la Plaja Dunărea.

Concertele de vineri și sâmbătă vor începe la ora 19.00, iar duminică prima trupă va urca pe scenă la ora 18.30. După concerte, vor fi organizate petreceri speciale la Plaja Dunărea. Vineri va fi o petrecere de tip „Silent Party”, iar sâmbătă muzica fi asigurată de DJ BULLY.

  • Ora de acces la festival este 18.00 (vineri), iar sâmbătă și duminică, de la 17.00. Sâmbătă și duminică, de la ora 13.00, vor fi activități speciale pentru copii și familii.

Biletele și abonamentele pentru Danube Rock Sounds 2023 pot fi achiziționate online de pe iabilet.ro și fizic la intrarea în festival.

  • Mijloacele de transport în comun vor avea program prelungit în perioada 15-17 septembrie pentru a asigura accesul la Plaja Dunărea.

Astfel, se vor reactiva traseele estivale 32 (Micro 19 – Plaja Dunărea) și 33 (Țiglina II – Plaja Dunărea) care vor funcționa în intervalul 17.00 – 00.30 (ora 17.00 – primele plecări spre Plajă, respectiv ora 00.30 – ultimele plecări de la Plajă). Mijloacele de transport care vor asigura aceste trasee vor avea o frecvență de 20 minute.

Totodată, se va prelungi programul de transport pentru traseele 11 (Micro 13B – Piața Centrală), 20 (Complex Siret – Gara CFR) și 105 (Micro 19 – Grădina Publică) până la ora 01.00. Traseele vor fi asigurate cu câte 4 autobuze, cu o frecvență de 18 minute pentru traseul 20, respectiv 20 minute pentru traseele 11 și 105, conform diagramelor de transport.

Biroul de presă al Primăriei municipiului Galați

0

Leave a comment

Your email address will not be published.

*