Eveniment antreprenorial pentru liceeni, la ”DANUBIUS”

UNIVERSITATEA DANUBIUS găzduiește, la sfârșitul săptămânii viitoare,  finala județeană a MARATONULUI DE EDUCAȚIE ANTREPRENORIALĂ pentru elevii de liceu, cel mai mare eveniment local dedicat tinerilor cu inițiative antreprenoriale.

Evenimentul care închide „Maratonul” local, organizat în Aula Magna a Universității Danubius, își propune să aducă împreună oameni de afaceri, antreprenori de succes care derulează business-uri importante în spațiul românesc și elevi de liceu care au pregătit planuri de afaceri.

La proiect participă echipe de liceeni din 8 colegii și licee din județ.

În cadrul Universității Danubius, acest proiect este implementat cu sprijinul Facultății de Drept, care și-a propus să prezinte elevilor mai multe informații despre oferta educațională și proiectele Universității Danubius.

0

Din aceeasi categorie

Leave a comment

Your email address will not be published.

*