Prânzişor Boieresc, la Conac!

Fundația Comunitară Buzău organizează pe 5 octombrie 2019 a doua ediție a Prânzișorului Boieresc, la Conacul Grigorescu din Rătești.

Prânzișorul Boieresc este un eveniment caritabil de tip brunch care aduce la un loc mâncăruri boierești buzoiene reinterpretate, licori de pe Drumul Vinului, activități pentru cei mari și cei mici puse în scenă de meșteșugari locali, un târg de produse tradiționale din Buzău și excursii ghidate în Ținutul Buzăului pe 5 și 6 octombrie. Scopul acestui eveniment este să creeze un context prietenos în care participanții să intre în contact cu bogățiile județului Buzău, să experimenteze o mică vacanță de toamnă cu specific buzoian, punând astfel umărul, alături de Fundația Comunitară Buzău, la dezvoltarea comunității.

0

Leave a comment

Your email address will not be published.

*www.000webhost.com