CCIA Galati – EEN: profilele de cooperare IMM ale lunii august

Camera de Comert, Industrie si Agricultura Galati, organizatie partenera a Enterprise Europe Network, ofera asistenta IMM-urilor in identificarea potentialelor oportunitati de cooperare in afaceri, pe piata europeana.

Bazele de date existente in cadrul retelei, ofera oportunitatea de a vinde sau cumpara noi tehnologii si de a promova servicii si produse din toate sectoarele de activitate. In acest sens, va facem cunoscute urmatoarele profile de cooperare:

  • Companie britanică care proiectează și fabrică echipamente electronice marine și controlori wireless IoT (Internet of Things) caută distribuitori. Produsele sunt ușor de utilizat, accesibile și permit marinarilor să obțină date actualizate: receptoare AIS (sistem de identificare automată), transpondere AIS, multiplexoare, convertoare NMEA 2000, convertoare SeaTalk (TM), protocoale NMEA și alte gateway-uri pentru conversia și fuziunea protocoalelor de comunicare nautică. BOUK20190703005

  • Companie ucraineană specializată în fabricarea diferitelor piese turnate din aluminiu, oțel și fier caută parteneri să coopereze sub acorduri comerciale sau de fabricare. BOUA20190417001

  • Companie spaniolă care oferă soluţii software pentru agricultură caută acorduri de agenție comercială la nivel mondial. Platforma online dezvoltată se bazează pe observarea continuă a culturilor și prelucrarea datelor pentru a sprijini fermierul în luarea deciziilor. Se procesează automat toate tipurile de informații relevante care provin din surse diferite, cum ar fi: senzori, imagini satelitare, prognoze meteo, programe de calcule pentru îngrășăminte, algoritmi de irigare, imagini multispectrale etc. BOES20190711001

  • Companie suedeză specializată în obiecte promoţionale şi cadouri corporate işi oferă serviciile de distribuţie pe piaţa suedeză, producătorilor UE de produse durabile, ecologice și/sau organice . BRSE20190709001

  • Companie spaniolă producătoare de unelte pentru uz industrial şi domestic (scări, scaune, scări telescopice din aluminiu etc.). caută parteneri cu experienţă pentru distribuirea şi promovarea produselor sale pe noi pieţe externe. BOES20190130001

  • Companie din nordul Germaniei, specializată în industria energiei eoliene, caută noi piețe și parteneri internaționali: distribuitori, licențiați și potențiali parteneri pentru crearea unui joint venture. Compania produce turbine eoliene de categorie medie (de la 225 la 600 kW), destinate parcurilor eoliene, fermelor și a industriilor care folosesc astfel de tehnologie. BODE20171218002

  • Un producător de cutii metalice din Singapore oferă soluţii de ambalare care ar putea fi utilizate pentru produse dintr-o gamă foarte variată: ulei de gătit, vopsea, adezivi, solvenţi şi produse chimice. De asemenea pot oferi servicii de imprimare în funcţie de dorinţele clienţilor. Compania doreşte să se extindă în Europa şi îşi caută parteneri pentru cooperare prin servicii de distribuţie sau producţie. BOSG20190111004

Mai multe profile de cooperare gasiti pe site-ul CCIA Galati la sectiunea EEN – Oportunitati (http://www.cciagl.ro/een/oportunitati.html)

Pentru informatii suplimentare contactati Centrul Enterprise Europe Network – CCIA Galati, e-mail: een@cciagl.ro, tel: 0236/460545.

August 2019

0

Related Post

Leave a comment

Your email address will not be published.

*www.000webhost.com