O nouă etapă în profesionalizarea cadrelor didactice prin proiectul CBC-FeRoM

Liceul de Turism și Alimentație “Dumitru Moțoc” Galați, în parteneriat cu Colegiul “Iulia Hașdeu” Cahul, Asociația Filantropică Medical Creștină Christiana Galați și Asociația “Emoții” implementează proiectul “CBC-FeRoM – Metode inovative de formare profesională și colaborare educațională la nivel bilateral în România și Republica Moldova”, finanțat de Uniunea Europeană prin Programul Operațional Comun România-Republica Moldova 2014-2020.
Săptămâna aceasta, pe 27 mai, 2022, de la ora 12, la Institutul Muncii, str. Zimbrului, 10, Chișinău, Republica Moldova, se desfășoară o întâlnire metodică pentru 40 de participanți din România și Republica Moldova.
Evenimentul este organizat de Colegiul “Iulia Hașdeu” din Cahul, pentru profesorii înscriși în cadrul activităților din proiect. Mai multe detalii aflați în comunicatul atașat, persoana de contact este Tataru Gheorghe.

online add 13-page-001

0

Din aceeasi categorie

Leave a comment

Your email address will not be published.

*