Proiectul MuseumInfoTur capătă contur

Asociația de Cooperare Transfrontalieră „Euroregiunea Dunărea de Jos” organizează pe data de 6 mai o serie de trei evenimente, în cadrul noului proiect transfrontalier lansat în parteneriat cu instituții și organizații din Rep. Moldova: o conferința intermediară, inaugurarea centrului de informare turistică și turul de promovare turistică.

Evenimentele sunt organizate în format hibrid, în Secția Lapidarium a Muzeului de Istorie „Paul Păltănea” Galați, str. Mr. Iancu Fotea, nr. 2 bis, vis a vis de Biserica Greacă și online, pe platforma ZOOM.

Proiectul MuseumInfoTur își propune să crească vizibilitatea patrimoniului cultural și istoric în cadrul rețelei transfrontaliere de centre de informare turistică din Galați, România și din Regiunea Centru a Republicii Moldova.

0

Din aceeasi categorie

Leave a comment

Your email address will not be published.

*